Świetlica znajduje się w Pawilonie C sala 01

Hanna Maćkowska
Anetta Szlachetko
Marcin Bijata

Świetlica PSP nr 7 w Bochni:

o Jest miejscem pracy i wypoczynku uczniów naszej szkoły. Zadaniem jej jest przygotowanie dzieci do pożytecznego wykorzystywania wolnego czasu.
o Organizuje opiekę wychowawczą uczniom klas 0-VI, którzy muszą dłużej pozostać w szkole ze względu na brak zapewnienia im opieki w tym czasie przez rodziców / prawnych opiekunów.
o Opieka wychowawcza w świetlicy obejmuje okres od przyjścia dziecka do sali zajęć do wyjścia na lekcje lub do domu pod opieką rodzica / prawnego opiekuna.
o W świetlicy realizowane są cele i zadania opiekuńczo - wychowawcze oraz zajęcia dydaktyczne.
o Dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe tworzą grupy wychowawcze.
o Zajęcia świetlicowe realizowane są wg Tygodniowego Planu Zajęć.

Zajęcia w świetlicy:
W świetlicy PSP nr 7 uczniowie mają stworzone warunki do zabawy, wypoczynku i odrabiania zadań domowych.
Organizowane są gry i zabawy integracyjne, zajęcia muzyczne, plastyczno - techniczne, teatralne, czytelnicze, taneczne, sportowe, profilaktyczne, językowe. Dzieci uczęszczające do świetlicy PSP nr 7 w Bochni mają okazję wzięcia udziału w zajęciach Kółka Teatralnego - Małej Sceny Świetlicy. Zabawy organizowane w ramach tego kółka pozwalają na zdobycie wielu umiejętności praktycznych, mają walor wychowawczy, dostarczają przeżyć i emocji.

Cele ogólne zajęć:
- pogłębianie zainteresowań,
- rozwijanie werbalnych i pozawerbalnych form przekazu,
- przygotowanie uczniów do pełnienia roli aktora i widza,
- rozwijanie twórczej aktywności dzieci, kształtowanie fantazji i inwencji,
- rozbudzanie ciekawości poznawczej,
- kultywowanie żywego słowa,
- promowanie własnej osoby,
- poznawanie metod i technik interpretacji tekstu.

Tradycją są przedstawienia kostiumowe, które dzieci wystawiają dla dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli.

Regulamin świetlicy

Upoważnienie do odbioru dziecka ze świetlicy

Oświadczenie o samodzielnym powrocie dziecka ze świetlicy

Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy